Mantolama Nasıl Yapılır?

    1.ETAP ZEMİN HAZIRLIK
    Uygulama Yapılacak zemin etüd çalışması yapıldıktan sonra gerekli ve uyumlu malzeme temini ileberaber tüm yüzeyler varsa kalkmış eski boya kalıntılarından arındırılıp temizlendikten sonra yüzey mukavvemeti artırmak için gerekli yerlerde izolasyon astar dyobinder / veya poliizolan izolasyon astar ile yüzeyler saglamlaştırılmalıki yapışma özelliği yüksek performans elde edebilsin. Bina toprak seviyesinden itibaren belli bir yükseklik kodu verildilip aleminyum su basman profil montajı yapılacaktır.

    2. ETAP MANTOLAMA / YAPIŞTIRMA MONTAJ
    Zemin hazırlıgı bittikten sonra muhtelif ebatlardaki ısı yalıtım levhamızı elyaf katkılı sıva harcı ile yapıştırma işlemini, kenarlarını çerceve seklinde ve ortasına üç adet yapıştırıcı sürerek duvar kodunu / köşe ve kenarlar dikkate alınarak simetrik bir sekilde montaj yapılacaktır. Isı yalıtım levhalarımızın montajı birbirlerine paralel ve klasik duvar örme sisteminde montaj edildikten sonra, varsa ara boşluklarını uygun parçalar ile ek yerlerindeki boşluklar sıkıştırılacaktır.

     3. ETAP DÜBEL ÇAKILMASI VE KÖŞEBENT UYGULAMALARI
    Mantolama yapalan yüzey tugla/ytong vs yüzey ise 10cm' lik plastik pvc dübel her bir m2 alana en az 6 adet olacak şekilde monte edilecektir. 25 metre yükseklikte ve Beton gaz beton sert zeminde ise PVC başlı dübeller m2 en az 8 adet olacak şekilde monte edilecektir. Tüm köşe ve pencere kenarları zemine göre uyumlu elyaf destekli fileli köşebentlerle simetrik bir görünüm elde edilecektir.

    4. ETAP ELYAF KATKILI FİLE UYGULANMASI VE SIVA İŞLEMİ
    Tüm yüzeyler elyaf katkılı izolasyon sıvası ile sıvanıp elyaf destekli fileler ile kaplanması . Kaplanırken fileler 10' ar cm birbiri üzerine örtüşmesi çatlamalara meyil vermemektedir. Sıva üzerine yapıştırılmış fileyi henüz ıslak olan sıvamızın içine işlemesi açısından kalın dişli taraklarla sıkıştırma işlemi yapılacaktır. Bu işlemler bitip sıvamız kuruduktan sonra tekrar bir kat daha izolasyon sıvamızla tüm yüzeyler sıvanacaktır Sıva işlemi sona erdikten sonra yüzeylere rutüş edilerek pürüzler gözden geçirilerek yüzey boyaya hazır hale getirelecektir.

    5. ETAP BOYA UYGULAMASI
    Sıva işlemi sona erdikten sonra tüm yüzeyler astar ile astarlanarak yüzey tamamen yalıtım özelliğini tamamlamış olacaktır. Boya uygulamasında isteğe bağlı olarak tercihen silikonlu dış cephe boyaları veya yine silikon esaslı veya akrilik dış cephe grenli (desenli) kumlu boya uygulamaları son kat seklinde uygulanacaktır.
    Bina dış cephe mantolama uygulamalarında cephe yüzeyindeki yalıtım dan dolayı mermerlerdeki kısalmaları firmamız yeni ölçülerde mermer ile şık bir görüntüye dönüştürüyor. İsteğe baglı olarak mermer montajıda firmamızdan temin edilmektedir. İsteğe bağlı olarak Oluk pimaş ve su giderleri demontaj ve montajı firmamıza ait olup uygulamalarmız sonucunda onarılıp teslim edilecektir.
Varsa bina ihtiyacı ekstra işler ayrıca fiyatlandırılıp yapılacaktır.

polizerinsaat@hotmail.com
0312 435 54 00
0532 243 82 08
POLİZER İNŞAAT
Çankaya Mahallesi, Bükülmez Sok. No:29.13, Sokullu Dikmen, 06640 Çankaya/Ankara